o mnie,  depresja

Nie daj sobie wmówić, że nie da się inaczej.

Kiedy dwa miesiące temu siadałam z Eweliną w kuchni Beaty, serce waliło mi jak szalone.

Byłam zestresowana i podekscytowana.

Nie spodziewałam się takiego pytania, zresztą niczego się nie spodziewałam. To pytanie uświadomiło mi, jak dużo zrobiłam.

Nie znosiłam pytania na rozmowach o prace „gdzie widzisz się za 5 lat” Zawsze miałam wrażenie, że będę siedziała w korpo już na wieki, aż siądzie mi kręgosłup, palce będą odmawiać posłuszeństwa od tego klepania w klawiaturę. Pracowałam dużo, bardzo dużo. Nie myślałam o swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym. Pędziłam jak struś pędziwiatr uciekający przed kojotem. Nie zwracając uwagi na nic, właściwie nie zwracając uwagi tylko na siebie. Eksploatowałam swoje ciało do granic możliwości. Długie godziny w pracy, w domu dalej praca, by pokazać, jaki ze mnie dobry pracownik. Pracownik roku. I przyszedł dzień, gdy moje ciało, odmówiło mi posłuszeństwa. Oczywiście przez te lata dawało mi wyraźne sygnały, których ja nie chciałam czytać.
Od marca wiem, że to depresja. Biorę leki i chodzę na psychoterapię. Po 2 miesiącach bycia na L4 zaczęłam dostrzegać, co mnie uwiera i co jest najważniejsze. W maju postanowiłam, że nie wrócę już do pracy w biurze i wymyśliłam Wesołą Sznupke. Z końcem września założyłam działalność i od miesiąca jestem swoją szefową. Oprócz tego piszę, maluje, dbam o swoją głowę i komfort. Zaczęłam żyć w zgodzie ze sobą. Po 33 latach zaczęłam swoje życie na nowo. Nie wstydzę się mówić o depresji, lekach i terapii, bo uważam, że mega ważne jest, by rozmawiać, uświadamiać, że w dzisiejszych czasach masa ludzi boryka się z problemami psychicznymi. Udajemy, że nas i naszych bliskich to nie dotyczy. Zatrzymaj się, rozejrzyj, może w gronie Twoich bliskich jest ktoś, komu możesz pomóc.
Nie ważne jest to, co widzisz na zewnątrz, uśmiechniętego i szczęśliwego na pozór człowieka.
Zadbaj o siebie o swój komfort. Zrób wszystko by być szczęśliwą. Zacznij robić rzeczy, których nie robiłaś do tej pory. Uwolnij swoją intuicję i słuchaj jej.

Podcastu możesz posłuchać na Spotify :

https://open.spotify.com/episode/4Oam8pZ7PuaEYsOAU3v8H4?dl_branch=1&si=-8AYgpboT12egz3p7aouBg&nd=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *